Blog

Moja wizytówka

maj 3, 2023

Dzień dobry

Nazywam się Remek Ornatowski. Zawodowo zajmuję się finansami przedsiębiorstw. Od dawna. Pierwsze sprawozdanie finansowe firmy analizowałem w 2002r. Dużo się od tego czasu nauczyłem. Dziś widzę nie tylko to co tam jest. Coraz częściej udaje mi się dostrzegać to czego nie ma – a być powinno.

Przez ten ponad dwudziestoletni okres występowałem w bardzo różnych rolach. Analizowałem wnioski kredytowe i dawałem (bądź nie) moje rekomendacje. Przygotowywałem wnioski po stronie klienta banku. Wdrażałem systemy ERP, przygotowywałem projekty inwestycyjne, negocjowałem limity faktoringowe, budowałem firmy od „zera”, czy pomagałem w sfinansowaniu wykupu udziałowców. Dość szeroki zakres doświadczeń.

Wszystkie te sprawy miały jeden wspólny mianownik – ryzyko kredytowe. Było w każdej z w/w sytuacji. Czasami na pierwszym planie, czasami ukryte gdzieś z tyłu ale czekające na sprzyjające okoliczności żeby się ujawnić. Oswoiłem się z nim. Poznałem je jak mało kto. Przyszedł czas, aby się tą wiedzą podzielić.

Jeżeli chcesz się dowiedzieć jak zbudować w swojej firmie limity kredytowe, dzięki którym możesz ułatwić swoją działalność. Bądź jeżeli właśnie dowiedziałeś się jak jeden zły rok może sprawić, że nikt nie będzie chciał z Toba rozmawiać o zakupach, inwestycjach czy pożyczkach i zastanawiasz się co możesz zrobić w takiej sytuacji, to może będę w stanie podpowiedzieć ci jakieś ciekawe rozwiązanie.

Każda firma funkcjonuje dzięki klientom, dostawcom, bankom, firmom nadającym limity ubezpieczenia należności. Jeżeli jesteśmy dla nich wiarygodni, nasze życie jest znacznie łatwiejsze.

Mam nadzieję, że historie, którymi będę się z Wami w tym miejscu dzielił pomogą Wam podejmować lepsze decyzje. Będą bowiem one bazowały na moich doświadczeniach – decyzjach, które podejmowałem lub których podjęcia byłem świadkiem. A przecież nasza świadomość jest miarą naszych doświadczeń i kto nie pamięta przeszłości ten jest skazany na jej powtarzanie.

Zapraszam do lekury!

Rozwiń swoją firmę z Resolve

Dokładnie przeanalizuję sytuację Twojej firmy i pomogę Ci podjąć właściwe decyzje, które umożliwią jej rozwój.

Umów konsultacje

*

12 + 14 =

Czym się zajmujemy?